letenky MADRID

Madrid je hlavným a zároveň najväčším mestom Španielska. V madridskej aglomerácii žije viac ako 6 miliónov obyvateľov. Počtom obyvateľov je tretie najväčšie mesto v Európe.

Je politickým centrom štátu, sídli tu vláda a španielsky kráľ. Z medzinárodných organizácií tu sídli Svetová organizácia pre cestovný ruch (WTO). Madrid je vplyvným kultúrnym centrom.

Mesto leží na rieke Manzanares v strede Španielska.

Pre svoju ekonomickú produkciu, životný štandard a rozsah trhu je Madrid považovaný za hlavné finančné centrum Pyrenejského polostrova.

Počasie je tu počas celého roka príjemné, letá sú zvyčajne horúce a zimy mierne, v dôsledku prúdenia golfského prúdu z Atlantiku neďaleko brehov Španielska.

Mesto je rozdelené na štvrte - barrio, z ktorých každá má charakteristickú atmosféru. Najzaujímavejšie a najstaršie sú Lavapiés, Malasaña a Chueca.

Centrálny Madrid sa nazýva aj „Rakúsky Madrid“ a sídli medzi Palacio Real a Puerta del Sol. Odtiaľ to je iba na skok k hlavnej mestskej ulici Gran Vía, ktorá je plná obchodov, bánk, úradov, barov a kín. Pri severnom konci Paseo de la Castellana sa nachádza Puerta de Europa (Brána Európy).

V hlavnom meste Španielska je aj veľa parkov. Najväčší a najkrajší je Buen Retiro, ktorý sa rozkladá na rozlohe 130 hektárov. V botanickej záhrade Jardín botánico nájdete okolo 30-tisíc rôznych druhov stromov a rastlín z celého sveta.


Turistické atrakcie :

  • PALACIO REAL - kráľovský palác zdobí miesto, kde pred rokom 1734 stál Alcázar. Impozantne pôsobí jeho bohato zdobená fasáda
  • PASEO DE LA FLORIDA - kaplnka, kde odpočíva F. de Goya
  • NÁMESTIE PLAZA DE ESPANA - na tomto námestí neďaleko Torre de Madrid stojí súsošie dvoch hrdinov - najznámejších bojovníkov proti veterným mlynom Don Quijota a Sancho Panza
  • MUSEUM DEL PRADO - zbierka španielskeho a flámskeho maliarstva, ktorá nemá konkurenciu na celom svete. Obrazy slávnych umelcov: Velázquez, Goya, El Greco, Tizian, Rafael, Botticelli, Rubens a ďalších sú pýchou múzea

Ďalšie obľúbené destinácie