letenky NUUK

Nuuk je hlavné a najväčšie mesto Grónska. Bolo založené v roku 1728 nórskym misionárom Hansom Egedem, ale história jeho osídlenia siaha asi 4200 rokov do minulosti. Obyvateľstvo tvoria Inuiti a Dáni.

Grónsko je najväčším ostrovom sveta. Leží v najjužnejšej časti severného pólu. Grónsko geograficky patrí svetadielu Amerika, administratívne je však autonómnou oblasťou Dánskeho kráľovstva. Grónsko sa označuje aj ako Greenland čo znamená "Zelená krajina". Toto pomenovanie dostala od Vikingov, ktorý osídlili Grónsko už v 10 storočí. Zelená krajina bez ľadu sa však nachádza len na úzkom páse pozdĺž pobrežia, kde žijú obyvatelia v malých dedinkách. Väčšina územia krajiny je pokrytá vrstvou ľadu, ktorá na niektorých úsekoch dosahuje hrúbku až 3km.

Mesto Nuuk je známe pod označením Godthåb. Mesto sa nachádza na juhozápadnom pobreží Grónska pri ústí fjordu Nuup Kangerlua.

Turistické atrakcie :

  • GRÓNSKE NÁRODNÉ MÚZEUM
  • POZOROVANIE VEĽRÝB
  • SISIMIUT - druhé najväčšie mesto Grónska, láka turistov aj na svoje pamiatky, krásne prostredie a hlavne na vyhlásený bežkársky maratón Arctic Circle Race, ktorý patrí k najťažším pretekom na svete. Meria 160 km a trvá tri dni a dve noci

Ďalšie obľúbené destinácie