letenky SINGAPUR

Singapur, formálne Republic of Singapur, je ostrovný mestský štát a najmenšia krajina juhovýchodnej Ázie. Leží na južnom konci Malajského polostrova, južne od malajského štátu Džohor, a severne od indonézskych ostrovov Riau, 137 kilometrov severne od rovníka. Singapur sa stal samostaným štátom v roku 1959.

Singapurská republika sa skladá z vyše 50 ostrovov z ktorých najväčší je s Malajziou spojený cestou cez Johorov prieliv.

Singapur má rozvinutú trhovú ekonomiku, zaraďuje sa medzi rozvinuté krajiny. V Human Development Index merajúcom životný štandard obsadzuje 25. miesto a v Index of Economic Freedom dokonca druhé hneď za Hong Kongom. Má jeden z najvyšších HDP na obyvateľa vo svete.

Singapur je populárnym turistickým cieľom, turzimus je jedným z najdôležitejších odvetví. Je vďaka svojej polohe na jednej z najväčších obchdných trás sveta krajinou mnohých náboženstiev.

Podnebie Singapurskej republiky je tropické, horúce a veľmi vlhké. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 27-30 °C. Priemerná ročná teplota 28-30 °C. More má po celý rok 27-29 °C. Sú tu časté dažďové zrážky vo forme tropických prehánok, lejakov, búrok. Je tu pomerne vysoká vlhkosť ovzdušia. Vďaka tomu, že je tu stále teplo a vlhko, rastliny dosahujú väčšie rozmery ako inde.

Turistické atrakcie :

  • GOLF - je známy golfovými ihriskami, na ktoré sa chodí aj dovolenkovať. Vyhľadávajú ich podnikatelia, ktorí sem prídu za obchodmi, ale aj miestny golfisti.
  • ČÍNSKA ŠTVRŤ - obchodná štvrť láka turistov svojou čulou tradičnou kultúrou. Možno si tam pochutnať na čínskych jedlách, kúpiť ručné výrobky a obdivovať bohato zdobené chrámy.
  • ORCHIDEY - v Singapure je veľmi málo ornej pôdy, no napriek tomu je časť z nej vyhradená pestovaniu orchideí. Najväčším podnikom tohto druhu je záhrada Mandai, kde sa pestujú na export orchidey a iné okrasné rastliny za pomoci najmodernejšej techniky

Ďalšie obľúbené destinácie