Autá

Máme pre vás širokú ponuku renomovaných požičovní z celého sveta. Rezervujte si automobil za výhodné ceny pre vašu zahraničnú pracovnú alebo dovolenkovú cestu. Na nasledujúcej stránke sme pre vás pripravili stručný prehľad informácií, ktoré by ste mali vedieť pred tým, ako si automobil zapožičiate.

 

PRENÁJOM AUTOMOBILOV – PREHĽAD ZÁKLADNÝCH PRAVIDIEL

Vodičský preukaz

Pri preberaní vozidla je potrebné sa preukázať platným vodičským preukazom (medzinárodný vodičský preukaz mimo EU, slovenský platný v EU), prípadne predložiť letenku, pas a overiteľný telefónny kontakt. Takmer všetk spoločnosti vyžadujú ako garanciu embosovanú kreditnú kartu, vydanú na meno šoféra, uvedeného na zmluve o prenájme . 

Vodič

Osoba, ktorá je uvedená na výpožičnej zmluve a len táto osoba je oprávnená viesť toto vozidlo a je zaň aj zodpovedná. V prípade, že chcete aby aj ďalšie osoby mohli šoférovať je to potrebné nahlásiť pri preberaní vozidla. Táto možnosť je väčšinou spoplatnená. V niektorých krajinách (napr. USA) sa pripláca, pokiaľ je vek vodiča nižší ako stanovujú podmienky požičovne; informujte sa pri rezervácii.

Palivo

Auto preberáte vždy s plnou nádržou. Pokiaľ nemáte predplatený špeciálny program, ktorý poskytujú niektoré autopožičovne, kde je 1 nádrž paliva zahrnutá, musíte auto vrátiť tiež s plnou nádržou. V prípade, že nechcete strácať pred vrátením čas hľadaním čerpacej stanice môžete si pri preberaní vozidla 1 nádrž paliva predplatiť. Nespotrebované palivo sa nerefunduje.

Zodpovednosť za vozidlo

Zákazník je zodpovedný za vrátenie vozidla v takom stave v akom bolo zapožičané. Zákazník je povinný uhradiť všetky škody nad rámec poistenia, ktoré si zaplatil. Pred prevzatím sa uistite že akékoľvek predchádzajúce škody na aute sú zaznamenané.

Poistenie vozidla (Collision Damage Waiver – CDW)

CDW vás chráni pred finančnou zodpovednosťou za vozidlo v prípade nehody, či krádeže a to bez ohľadu na vinníka.

Poistenie zodpovednosti (zákonom stanovené minimum)

Základné poistenie zodpovednosti za škody spôsobené tretej strane je už zahrnuté obvykle vo všetkých typoch výpožičiek a kryje vás pre prípad zranení, či škody spôsobenej tretej strane s vypožičaným autom a to do výšky zákonom stanoveného minima. Na rozdiel od Európy, kde môže byť toto neobmedzené, sú krajiny, kde je len na minimálnej hranici, nepostačujúcej na prípadné vzniknuté škody. Odporúčame preto si výšku krytia zistiť a v prípade potreby ho zvýšiť jeho doplatením v konkrétnej požičovni.

Miestne dane a poplatky

Pokiaľ nie sú predplatené, je nutné tieto poplatky uhradiť v momente zapožičania automobilu. Ich výška je rozdielna v závislosti od krajiny vypožičania.

Depozit

Aj predplatené programy podliehajú zloženiu zálohy pri preberaní vozidla. Väčšinou sa vyžaduje kreditná karta (výnimočne aj 2) alebo hotovosť. Výška depozitu je rôzna v závislosti od krajiny, resp. veľkosti vozidla. Napr. v USA sa platí 25USD/den, resp. 100USD týždeň. Z depozitu sa platia poplatky vzniknuté nad rámec predplateného programu (neskoršie vrátenie a pod.).

Prekračovanie hraníc

V závislosti od krajiny kde sa uskutoční prenájom je možné ísť s vozidlom aj do iných krajín. Štáty, do ktorých je možné ísť sú v podmienkach prenájmu.

Detská sedačka a ďalšie doplnky

Doplnkové vybavenie (destské sedačky, nosiče lyží, reťaze a pod.) nie je možné rezervovať vopred, ale je vo všeobecnosti k dispozícii vo všetkých pobočkách za poplatok. Detské sedadlá sú povinné podľa zákona v niektorých štátoch.