Športový výstroj

Pri cestovaní lietadlom nemusíte zabúdať ani na svoje obľúbené športové aktivity. Letecké spoločnosti vo všeobecnosti prepravujú takmer všetky druhy športových potrieb, samozrejme je potrebné sa vždy riadiť pravidlami konkrétnej z nich.

Preprava športových potrieb je vo väčšine prípadov spoplatnená - vyberá sa poplatok za neštandardnú / nadrozmernú batožinu. Je nevyhnutné ju vopred vyžiadať a mať ju v rezervácii potvrdenú leteckou spoločnosťou. O presnej výške poplatku sa informujte pri rezervácii letenky. Každá športová výstroj má stanovené maximálne rozmery a váhu v ktorej platí paušálny poplatok za prepravu. 

Na pravidelných linkách väčšiny leteckých spoločností môžete prepravovať:

  • lyžiarsky výstroj zabalený v ochrannom obale (napr. jeden pár lyží, palíc a topánok alebo jeden snowboard s jedným párom topánok alebo jeden pár vodných lyží)
  • golfový výstroj (vak s golfovými palicami, golfovými loptičkami a jedným párom topánok)
  • bicykel zabalený v ochrannom obale a rozobratý; (s riadidlami otočenými do pozdĺžnej osi a s odmontovanými pedálmi) - niektoré aerolínie bicykle ako športový výstroj prepravia s obmedzením na dĺžku bicyklového kufra na napríklad 190cm 
  • surf alebo windsurfingový set zabalený v ochrannom obale - rovnako ako u ostatných športových taškách a kufroch - veľkosťou a váhou musia tašky zodpovedať maximálne povolené rozmery a váhu

Iné druhy športového vybavenia ako kajak alebo iná športová loď, rybársky a potápačsky výstroj alebo iné športové vybavenie musí byť zabalené v ochrannom obale a je rovnako považované za 1 kus batožiny, spoplatnené a vzťahujú sa na neho obmedzenia danej leteckej spoločnosti na veľkosť a váhu.