letenky LUANDA

Luanda je hlavná mestom štátu Angola, nachádzajúceho sa na juhovýchode Afriky.

Územie Angoly bolo pôvodne osídlené bantuskými kmeňmi už v dobách pred začiatkom nášho letopočtu. Od 14. storočia bolo súčasťou ríše Konga. V roku 1482 pristáli v ústí rieky Kongo Portugalci a toto územie sa stalo ich kolóniou. Toto obdobie bolo spojené s obchodom s otrokmi a ich vývozom do Ameriky, najmä do Brazílie.

Angola má vzhľadom na nesmierne nerastné bohatstvo obrovský potenciál ako ekonomický partner, je tiež dôležitou regionálnou mocnosťou, avšak nie je zatiaľ príliš vyhľadávanou turistickou destináciou vzhľadom na chýbajúcu infraštruktúru, nízku resp. žiadnu úroveň služieb.

V krajine prevláda tropické podnebie s letnými dažďami, na juhu ho striedapolosuché až suché. Nasevere trvá studené a suché obdobie od mája do októbra a horúce a daždivé obdobie od novembra do apríla.

Luanda si udržiava titul najdrahšieho mesta sveta pre zahraničných pracovníkov. Súvisí to s angolským ropným mamonom. Po skončení občianskej vojny v roku 2002 sem zahraničné spoločnosti priviedli masy svojich zamestnancov a ignorovali výdavky, od tej doby ceny neprestali stúpať

Luanda je mestom s typickou koloniálnou portugalskou architektúrou.

Turistické atrakcie :

  • STAROBYLÁ PEVNOSŤ
  • TRHOVISKO ROQUE SANTEIRO
  • KISSAMSKÝ NÁRODNÝ PARK
  • VODOPÁDY CALANDULA

Ďalšie obľúbené destinácie