letenky KUALA LUMPUR

Kuala Lumpur je hlavné a najväčšie mesto Malajzie podľa počtu obyvateľov. Má rozlohu 243,65 km² a 1,8 milióna obyvateľov, 7,2 milióna v metropolitnej oblasti. Mesto je sídlom parlamentu a kráľa. V minulosti bolo sídlom výkonných a súdnických orgánov ale od roku 1999 sa premiestňujú do nového administratívneho hlavného mesta Malajzie Putrajaya. Je pomerne mladé, má iba niečo cez 150 rokov.

Kuala Lumpur v preklade znamená „bahnité ústie rieky“. Už spomenutý tábor tu založili hľadači cínu, ktorým sa ho podarilo v tejto oblasti aj skutočne nájsť. Práve cín stojí za pôvodným rozmachom mesta.

Kuala Lumpur je ázijský tiger v pravom zmysle slova. Všadeprítomné typické ázijské mrakodrapy dopĺňajú koloniálne budovy a rušnú čínsku či orientálnu indickú štvrť

Nákupy sú v Kuala Lumpur niečím, čo musí absolvovať každý návštevník. Ak sú vašim hlavným cieľom nákupy, odporúča sa mesto navštíviť počas Malaysia Mega Sale Carnival, ktorý sa koná väčšinou od novembra do januára a zľavy sa šplhajú až na 75 %.

Turistické atrakcie :

  • PETRONAS TWIN TOWERS - sú symbolom mesta, medzi 41. a 42. poschodím sú vežespojené mostom.
  • BUDOVA SULTÁNA ABDULA SAMADA - postavená koncom 19. storočia, s prvkami maurského slohu je vďaka svojmu pôvabu neprehliadnuteľná.
  • MAJSID JAMEK - mešita, postavená z čiernych tehál a mramoru, čím pripomína niektoré mešity v Severnej Indii.
  • LAKE GARDEN - park s jazierkom

Ďalšie obľúbené destinácie