letenky LOS ANGELES

Los Angeles je najväčšie mesto v štáte Kalifornia a druhé najväčšie mesto v USA. Mesto je obkolesené štyrmi horskými pásmami. Los Angeles je zvláštne izolované. V starých kronikách sa o ňom píše ako o ostrove v krajine. Mesto vytvárajú pláže a štyri mestské obvody: Downtown, Hollywood, Valleys, Westside.

Je to prístavné mesto v Kalifornii na juhozápade USA založené Španielmi v roku 1871. Los Angeles je dôležité centrum kultúry, vedy, technológie, medzinárodného obchodu a vzdelania. Navyše, mesto vedie vo výrobe populárnej zábavy, ako filmy, televízia a reprodukovaná hudba. Mesto je tiež významnou dopravnou križovatkou, finančné a komerčné centrum.

Ako mnhoho iných miest v Kalifornii, tak aj Los Anegles, je ovplyvnené mnohými zemetraseniami, spôsobené jeho polohou v blízkosti tektonického zlomu San Andreas, ktorý pretína San Francisco a tiahne sa na juh po Los Angeles, kde končí 65 km severne od mesta. Ročne je zaznamenaných približne 10 000 zemetrasení, drvivá väčšina z nich nie je postrehnuteľná ľudskými zmyslami.

Los Angeles sa nachádza niekde vo vnútrozemskej a subtropickej oblasti - je teda všeobecné suchým miestom, čo znamená 325 dní slnečných dní do roku.

Turistické atrakcie :

  • LOS ANGELES COUNTY MUSEUM OF ART - múzeum, v ktorom sa nachádza obsiahla zbierka zo života Divokého západu
  • ANGEL´S FLIGHT - pôvodná lanová dráha z roku 1901
  • MUSEUM OF NEON ART
  • EL PEUBLO DE LOS ANGELES STATE HISTORIC PARK
  • BEVERLY HILLS
  • HOLYWOOD - filmové spoločnosti NBC, Warner Bros a Universal Studios Hollywood uskutočňujú pre turistov exkurzie vo svojich štúdiách. Universal tour patrí po Disney parku medzi najnavštevovanejšie atrakcie
  • SANTA MONICA - medzi najslávnejšie pamiatky v Santa Monice patrí mólo, prístavná hrádza. Patrí medzi najstaršie móla na Západnom pobreží. Vybudované bolo v r. 1908, keď mesto začalo získavať na popularite a stalo sa vyhľadávaným prímorským rezortom. V súčasnosti je sídlom Tichomorského parku. V parku sa nachádza pobrežná loď s 15 metrovým pohonným lopatkovým kolesom, obrovská kompa a 11 ďalších plavidiel. Starý kolotoč ručne pozlátený a vymaľovaný obrazmi koni poskytuje návštevníkom jazdy každý deň
Ďalšie obľúbené destinácie