letenky YAOUNDE

Kamerun je krajina na západe Afriky, rozprestierajúca sa na ohybe Guinejského zálivu s dĺžkou pobrežia 320 km. Značnú časť severnej polovice krajiny zaberá Adamauská vysočina (2000-3000 m n. m.) a nižší Mandara Mountains. Severne od pobrežia ležia vulkanické plošiny a vrchy. Nachádza sa tu aj činná sopka – najvyšší vrch štátu – Kamerunský vrch (4070 m n. m.). Najsevernejší cíp krajiny klesá k Čadskému jazeru.

Yaoundé, hlavné mesto Kamerunu, stojí na siedmich vrchoch. Ulice centra sú formované prevažne hotelmi, reštauráciami, obchodmi, trhmi a kinami.

Sever krajiny má jedno obdobie dažďov od apríla do októbra. Najhorúcejšími mesiacmi sú marec - máj, keď sa teploty vyšplhajú až na 40°C. Vlhkosť vzduchu je nízka. Juh Kamerunu má vlhkú, rovníkovú klímu, s dažďom počas celého roka a celoročne vysokou vlhkosťou vzduchu. Hlavné obdobie dažďov je od júna do októbra, kedy sú zatopené všetky vedľajšie cesty. Kratšie obdobie zrážok je od marca do júna. V celej krajine sú je najsuchším obdobie od novembra do februára, znepríjemnené prachom z vetra harmattan.

Turistické atrakcie :

  • FOUMBAN - centrum afrického umenia, kráľovským palácom a múzeom
  • NÁRODNÝ PARK WAZA - pokrýva 170 000 km2 a je otvorený pre návštevníkov od polovice novembra do polovice júna. Park zahŕňa zalesnené územia a mokré trávovité planiny, nazývané yaeres . Po jeho lúkach a lesoch sa preháňajú tisícky žiráf, antilop, levov, koní, gepardov a diviakov, vzduchu zas dominujú orly, pelikány, žeriavy, divé kačice a husi. Pre vstup do parku sa vyžaduje auto a sprievodca
  • PALÁC FON - sídlo 700 rokov starej dynastie Tikar, domov náčelníka a jeho 150 manželiek
  • NÁRODNÉ MÚZEUM
  • KRIBI - malé prístavné mestečko má pravdepodobne najkrajšiu pláž v celom Kamerune


Ďalšie obľúbené destinácie