letenky BELFAST

Belfast je hlavným mestom Severného Írska Názov mesta pochádza z írskeho Béal Feirsde, kde slovo Béal znamená „ústa” a Feirsde/Feirste označuje „brod cez rieku”. Po Dubline je druhým najväčším mestom Írska. Hlavným mestom sa stalo v roku 1920.

Belfast sa nachádza na východnom pobreží Írska, pri západnom konci Belfastského jazera popri rieke Lagan, vďaka čomu je veľmi známe svojím priemyslom zameraným na stavbu lodí.

Belfast leží v miernom klimatickom pásme. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 18 °C v júli a 6 °C v januári. V letných mesiacoch sa vyskytujú aj vyššie teploty, približne 25-27 °C.

Mesto má 2 letiská: George Best Belfast City Airport pri Belfast Lough a Belfastské medzinárodné letisko blízko Lough Neagh.

V centre Belfastu sa nachádza veľmi známy komplex obchodných centier, reštaurácií a kín- Victoria Square. Milovníci prírody si prídu na svoje napríklad v Botanickej záhrade, ktorá je najnavštevovanejším parkom. Ročne sem prichádza okolo 700 000 turistov. Ďalšou veľmi významnou oblasťou je Titanic Quarter. Je pomenovaná podľa Titanicu, ktorý tu bol postavený v roku 1912 a nachádza v blízkosti belfastského prístavu, ktorý je známy pod názvom Queen’s Island.

Turistické atrakcie :

  • BELFAST CITY HALL
  • WATERFRON HALL
  • ODYSSEY ARENA
  • GRAND OPERA HOUSE
  • ULSTER FOLK TRANSPORT MUSEUM

Ďalšie obľúbené destinácie