Letisko Hamburg bez elektriny

Po obrovskej Atlante v Decembri sa zopaoval podobný scenár v Európe. V ranných hodinách prvej júnovej nedele vypadol na Hamburskom letisku elektrický prúd. Okolo 10:00 sa zastavili batožinové pásy, a čoskoro bolo jasné, že ide o rozsiahly problém. Postupne pozhasínali svetlá na oboch termináloch, prestali fungovať informačné panely, klimatizácia, obchody a prevádzky zatvorili a terminály boli evakuované z bezpečnostných dôvodov. Lietadlá, ktoré boli pripravené pristáť museli byť odklonené na iné letiská a už žiadne lietadlo v nedeľu nevzlietlo. 

Zatiaľ bližšie nešpecifikovaný problém sa podarilo odstrániť až v nočných hodinách kedy sa rozhodlo o znovuotvorení letiska - pondelok o 06:00. Skrat vyradil hlavný prívod elektriny a takto ochromené letisko v záujme bezpečnosti prestalo prijímať a vypravovať lety až do obnovenia plnej dodávky elektriny.

Hamburg prijme a vypraví v bežnú nedeĺu okolo 200 letov. Množstvo uviaznutých pasažierov pri toľkých zrušených a odklonených letov sa počíta na tisíce a potrvá niekoľko dní kým sa všetci dostanú do svojej destinácie. Letisko slúži ročne 17 miliónom pasažierov, najbližšie letisko kam boli odklonené niektoré lety je Hannover - 150km od Hamburgu.