letenky FUNCHAL

Funchal je mesto ležiace na južnej časti ostrova Madeira. Založil ho Joao Goncalves Zarco v roku 1421 v roku 1508 bolo povýšené na mesto kráľom Manuelom I. Meno mesto pochádza z fenykla, rastúceho na ostrove. Rozkladá sa na ploche 75,7 km2 a má približne 120 000 obyvateľov. Administrativne sa delí na 10 samosprávnych mestských čast.

Cez Funchal prechádza diaľnica, ktorá ho spája s madeirským letiskom Santa Catarina pri obci Santa Cruz na východe a mestom Camara de Lobos na západe.

Funchal sa rozkladá v prírodnej oblasti, ktorá začína na pobreží mora a stúpa až do výšky cez 1 000 m. n. m. V horách pramenia potoky, ktoré mestom pretekajú. Ich toky však boli zvedené do hlbokých regulačných kanálov potom, čo pri povodni v roku 1803 zahynulo okolo 600 ľudí.

Obyvatelia Funchalu sa živia predovšetkým prácou v cestovnom ruchu, v obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Svoje sídlo tu majú taktiež stavebné firmy, výrobne krajek a spoločnosti, ktoré sa zaoberajú pestovaním kvetín. V poľnohospodárskej produkcii dominuje vinná réva, banány a subtropické plodiny. Funchal je taktiež obľúbenou zastávkou luxusných výletných lodí, plávajúcich prevažne zo Skandinávie a Nemecka.

Turistické atrakcie :

  • SANTA CATARINA - najstaršia cirkevná stavba na ostrove
  • KATEDRÁLA SÉ
  • POMNÍK CISÁROVNEJ SISSI
  • MUSEU DE ARTE SACRA
  • ADEGAS DE SAO FRANCISCO - vínna pivnica

Ďalšie obľúbené destinácie